Kozí kolostrum

Co je to kolostrum?

Kozí kolostrum obsahuje kozí mlezivo, unikátní tekutinu vylučovanou samicemi savců bezprostředně po porodu mláděte. Obsahuje v koncentrované formě rozmanité biologicky aktivní látky jako imunoglobuliny, laktoferin, cytokiny, vitamíny, biominerály, růstové faktory, speciální antivirové a antibakteriální látky, interferon a další.

Kolostrum optimalizuje přirozený obranný systém, pomáhá udr­žovat zdraví a normální funkci imu­nitního systému při intenzivní fyzické námaze (např. při tréninku). Ury­chluje následnou regeneraci sil, posiluje organismus při únavě. Podílí se na zneškodňování škodlivých virů a baktérií, posiluje i tzv. „pasivní imunitu“.

V kombinaci s cvičením a vhodnou dietou podporuje růst svalů, přispívá k revitalizaci oslabeného nervového systému.

Jak kolostrum může pomoci?

Výsledky a účinnost kozího kolostra nás příjemně překvapila a v porovnání s kravským kolostrem skoro zaskočila. Kolostrum ovlivňuje imunitní systém člověka a podle našich zkušeností může pomoci při těchto nemocech: alergická rýma, průduškové astma, chronická bronchitida, opary a afty, infekce horních cest dýchacích (především virózy jako jsou záněty nosohltanu), autoimunitní nemoci (revmatoidní artritida, lupus, eritematodes, atopický ekzém), borelióza, nejrůznější kožní léze, např. bradavice.

Předpokládáme výrazné zlepšení zdravotního stavu i u mnoha dalších diagnóz, kde hraje významnou roli imunitní systém člověka.